fbpx
Načítanie mapy…

Dátum/čas
Date(s) - 25/03/2019 - 28/03/2019
18:00 - 19:45

Miesta konania
Hotel Premium**** Business

Kategórie


Chcete niečo vo svojom živote zmeniť? Máte pocit, že vám niečo chýba, že nie ste naplnení, že život predsa nie je len o narodení, smrti a prežívaní medzitým? Cítite, že tam, vo vašom vnútri, nie niečo, čo sa chce prejaviť? Alebo ste iba zvedaví a chcete sa dozvedieť viac o meditácii, či duchovnom spôsobe života? Nech už je vás zámer akýkoľvek, srdečne vás pozývame na 4-dňový workshop, venovaný meditácii a duchovnému životu. Týmto workshopom vás bude sprevádzať Ashirvad z Brazílie, tlmočenie samozrejme bude zabezpečené.

Ashirvad je moderný jogín, ktorý kráča viac ako 20 rokov po ceste premeny a vnútorného poznania. O svojich skúsenostiach prednáša v mestách po celom svete a máme to šťastie, že zavíta aj na Slovensko. Je priamym žiakom duchovného Majstra Sri Chinmoya a počas štyroch večerov sa s nami podelí o svoj pohľad na meditáciu.

Meditácia: 4-dňový workshop s Ashirvadom

Tématicky je workshop rozdelený na 4 časti.

Prvý večer s názvom Meditácia bude venovaný rozprávaniu o tom, čo to meditácia je, ako s ňou začať, vyskúšame si tiež niektoré základné cvičenia.

Druhý večer sa bude niesť v znamení Hudby a Mantier. Ako hovorí Sri Chinmoy, hudba je univerzálny jazyk, ktorému porozumie každý, bez ohľadu na to, akou rečou rozpráva. Hudba sa dokáže dotknúť nášho srdca, našej duše a vyniesť do popredia jej kvality. Hovoríme samozrejme o dušeplnej, jemnej hudbe.

Účinky takejto hudby si môžete aj prakticky vyskúšať v piatok 22.3.2019, kedy sa uskutoční Koncert meditatívnej hudby, v podaní dievčenskej skupiny Agnikana’s Group. Bližšie informácie o tomto koncerte nájdete tu:

Mantra je zaklínadlo. Môže to byť slabika, slovo, niekoľko slov alebo veta.Keď opakujete mantru veľakrát, nazýva sa to džapa. Mantra predstavujeurčitý aspekt Boha. Každá mantra má zvláštny význam a vnútornú silu.

Tretí večer s názvom “Dotyk Majtra” sa budeme rozprávať o duchovných učiteľoch, priblížime si filozofiu a cestu Sri Chinmoya. Dozvieme sa, prečo je výhodné mať svojho duchovného učiteľa. 

Workshop ukončíme posledným stretnutím vo štvrtok 28.3, ktorý bude venovaný Zdravému životnému štýlu, ktorý verte alebo nie, súvisí s duchovným životom. Odpovieme si na otázky prečo byť vegetariánom, prečo športovať a udržiavať sa v telesnej kondícii. Sri Chinmoy veľmi jasne hovorí, že telo je náš chrám, o ktorý sa musíme starať.

Viac informácií o hudbe, mantrách, ale aj o meditácii a duchovnom živote, nájdete v knihe “Meditácia”, ktorá tvorí taký základ nielen pre začiatočníkov, ale aj pokročilých hľadajúcich, ktorým môže priniesť hlbší pohľad na duchovný život.

Meditácia je po tisícročia známy spôsob ako spoznať svoju vlastnú podstatu…

… a porozumieť sebe samému i svetu okolo nás. Utíšením svojej nepokojnej mysle a sústredením svojej pozornosti do vlastného vnútra objavujeme harmóniu, radosť a pokoj, ktoré sa môžu stať nerozlučnou súčasťou nášho každodenného života.

Sri Chinmoy považuje meditáciu a duchovné hľadanie za prirodzenú súčasť naplneného a šťastného života moderného človeka. Meditácia nie je útekom od každodenných povinností. Naopak, prehlbuje dôveru v naše schopnosti, obohacuje náš pohľad na svet a dáva nám vnútornú silu prijať ho v jeho mnohotvárnosti aj s jeho nedokonalosťami.

Meditácia neznamená iba päť alebo desať minút ticho sedieť. Vyžaduje si vedomé úsilie. Musíme prinútiť myseľ, aby sa stíšila a ukľudnila. Zároveň však musí byť natoľko pozorná, aby nedovolila vojsť rozptyľujúcim myšlienkam, či túžbam. Keď dokážeme myseľ ukľudniť a stíšiť, ucítime, ako v našom vnútri svitá nové stvorenie. Ak je myseľ prázdna a kľudná a z celej našej bytosti sa stane prázdna nádoba, naša vnútorná bytosť môže pozvať nekonečný mier, svetlo a blaženosť, aby do tejto nádoby vstúpili a naplnili ju. To je meditácia.

Spôsob, akým cítime a fungujeme v našom vonkajšom živote závisí do veľkej miery od nášho vnútorného života – nášho šťastia, našich nálad, nášho vedomia. Často máme len málo moci zmeniť udalosti vo vonkajšom svete, ale môžeme zmeniť spôsob akým na ne reagujeme. Keď sme šťastní a pokojní, ťažkosti a problémy sa ľahko zvládajú – keď sme úzkostliví a nešťastní, rovnaké ťažkosti sa stávajú nočnou morou. Naša celá skúsenosť života je zafarbená  vlastným vedomím – náš život je stvorením našej mysle! Meditácia vyrovnáva vnútorné a vonkajšie svety a prináša do popredia jasné farby našej prirodzenosti – radosť, vyrovnanosť, láskavosť, silu. Tieto vyvierajúce pozitívne vibrácie pretvárajú samotný zážitok života, pretože všetko začína zvnútra.

Rezervácie

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.

Pridať komentár

Close Menu