fbpx
Načítanie mapy…

Dátum/čas
Date(s) - 22/03/2019
19:00 - 21:30

Miesta konania
Kafé LAMPY

Kategórie


Agnikana’s Group je dievčenská spevácka a inštrumentálna skupina, ktorá vznikla v roku 1997 a zasvätila svoju tvorbu prejaveniu hudby Sri Chinmoya. Členovia skupiny sú prevažne z Českej republiky, ale i zo Slovenska, Rakúska a Švajčiarska.

Od prvého koncertu v júni 1997 ponúkli verejnosti viac ako 200 koncertov po krajinách Európy, Ázie a Severnej Ameriky a vydali štyri hudobné CD – Bhagaban, In My Heart-Sky, Dream always Dream a Premaloker.

Ako samé dievčatá hovoria: “Pri speve sa pokúšame vytvoriť a uchovať atmosféru harmónie, mieru, čistoty a oduševnelosť, aby mohol každý poslucháč získať čo najviac z meditatívnych kvalít piesní a súčasne oceniť aj ich melódie.

Autorom všetkých piesní, ktoré Agnikana’s Group spieva, je duchovný učiteľ Sri Chinmoy a sú prezentované v originálnom jazyku, v ktorom boli zložené – v bengálčine a angličtine. Hudba je ale našťastie veľkým kúzelníkom a dokáže svojím univerzálnym kľúčom otvoriť dvere od každého srdca nehľadiac na jazyk, v ktorom sú piesne zložené. Ak poslucháč vníma hudbu svojím srdcom, je schopný jej celkom porozumieť. V ten okamih si uvedomí, že sa v jeho vnútri nachádza nekonečné more mieru a všetko presahujúce ticho.

Až na výnimku Bhoiravi z Viedne nie sú členovia skupiny profesionálni hudobníci ani speváci. Napriek tomu je ich hudba schopná dotknúť sa tých najhlbších zákutí našich sŕdc. “To, čo nás drží pohromade a dáva nám inšpiráciu, silu a jedinečnú a neuhasiteľný iskru nie je hudba samotná, ale je to predovšetkým hľadanie pravdy skrze meditáciu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou nášho života.

Všetky dievčatá uznávajú spoločnú filozofiu a to je snaha o neustále rozvíjanie seba samého a sebaprekonávanie. Každý deň môže byť štartom niečoho nového, viac napĺňajúceho a pravdivého. Nie je dôvod zostať na tom mieste, kde sme sa včera zastavili. Cieľom pre deň nasledujúci je posunúť sa aspoň o drobný kúsok ďalej a prekonať už dosiahnuté. Je takmer až neuveriteľné, že všetky dievčatá majú na svojom konte zabehnutý maratón (42,6 km). Prečo? Jednoducho preto, že vedia, že to je možné. Keď niečo naozaj chceme, nie je dôvod toho nedosiahnuť.

Poďme si predstaviť jednotlivé členky skupiny. Agnikana a Abhejali hrajú na indickej harmónium, Keertivati a Anupama na flauty, Godavari a Abhari na gitaru, Bhargavi na metalofón, Divyata na santur. S Neelabha, Padapa, Vinati, Sadajyoti, Charumati a Anusobhini sú všetky súčasne i speváci.

Koncert mantrických piesní v podaní Agnikana's Group

Posledným veľkým podujatím Agnikana’s Group bola účasť na “Songs of the Soul” v Brazílii v roku 2018. V ich nabitom kalendári si našli miesto aj na návštevu Bratislavy, čomu sa veľmi tešíme a 22.3.2019 o 19:00 hod. si budete môcť vypočuť ich koncert v štýlových priestoroch Kafé Lampy na Černyševského 42 v bratislavskej Petržalke. Na tento koncert vás srdečne pozývame.

Rezervácie

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.

Pridať komentár

Close Menu