Pieseň Habo Ami Atmabhola

Habo ami atmabhola.
Param Shiber mato.
Like the supreme Lord Shiva,
I shall remain in the self-forgetfulness-trance.

Túto mantru zložil Sri Chinmoy 1. apríla 1986. Patrí medzi základné piesne duchovnej cesty Sri Chinmoya. Zaspievajte si ju spolu s nami. V nasledujúcom videu je táto mantra v hudobnom podaní širokého zoskupenia študentov Sri Chinmoya pod názvom Gandharva Loka Orchestra.

YouTube video

Gandharva Loka Orchestra je medzinárodný orchester, pozostávajúci z viac ako 100 hudobníkov a spevákov, z viac ako 30 krajín sveta. Orchester bol založený Sri Chinmoyom v roku 2007 a je vedený gitaristom Panchajanya Burri. Orchester sa zameriava na hudbu Sri Chinmoya v symfonickom a zborovom prevedení, čím sa snaží priblížiť rozľahlosť,  ktorá sa nachádza v čistote a jednoduchosti skladieb. Od svojho vzniku orchester zaznamenal mnohé úspešné vystúpenia, s ováciami a nadšenými reakciami ľudí z celého sveta. Od New Yorku po Moskvu, od Londýna až po Dhaku.

Viac o Gandharva Loka Orchestra si môžete prečítať na ich stránke tu (v anglickom jazyku).
Asi najznámejšie hudobné prevedenie tejto mantry je v podaní Gandharva Loka Orchestra a speváčky Barbary Haščákovej, z augusta 2008 v New Yorku. Ponorte sa spolu s nami do nádherných zvukov, tónov a slov, ktoré z tejto skladby priam sršia. Pripravte sa na zimomriavky, ktoré vám budú behať po chrbte.
Máme pre vás aj inú verziu skladby Habo Ami Atmabhola, v podaní skupiny Pure Joy z Talianska. Toto zoskupenie vzniklo v roku 2008.

YouTube video


Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.