Odštartoval európsky beh Peace Run

27. februára 2018 oficiálne odštartoval európsky Peace Run, ktorý stelesňuje ambíciu ľudstva po mieri, symbolickou ceremóniou na národnom štadióne Vasil Levski v bulharskej Sofii.

Starostka Sofie Yordanka Fandakova zapálila pochodeň, ktorú medzinárodný tím prinesie do desiatok krajín. Toto je prvýkrát, čo Sofia hostí veľký štart v 31-ročnej histórii behu. V nasledujúcich dňoch prejde cez 11 miest v Bulharsku a potom všetky európske krajiny. Preteky zatiaľ pokryli celkovo 635.000 štvorcových kilometrov, vo viac ako 150 krajinách. Medzi najznámejších nositeľov pochodne v histórii Peace Run patrili Nelson Mandela, Matka Tereza, pápež Ján Pavol II., Michail Gorbačov, Václav Havel, športové legendy Mohammad Ali, Carl Lewis, Paul Tergat a mnoho ďalších osobností.

Viac obrázkov z otvácacieho ceremionálu si môžete pozrieť na stránke Peace Run (kliknutím budete presmerovaný na stránky)

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.