• Home
  • Športové aktivity

Športové aktivity

Športové podujatia

Športové aktivity, ktoré usporadúvame, sú zastrešené organizáciou Sri Chinmoy Marathon Team, ktorá bola založená v roku 1977 ako služba bežeckej komunite, s úmyslom niečo vrátiť našim priateľom športovcom, inšpirovať a poskytnúť príležitosť pre sebaprekonávanie. Sri Chinmoy Marathon Team sa venuje organizácii športových podujatí vo viac ako 20 krajinách sveta – hlavne v behu, ale aj v iných disciplínach, ako sú plavecké preteky a triatlony. V behu sú to preteky na rôzne vzdialenosti. Od 2 míľ, cez polmaratón, maratón, až po najdlhšie certifikované cestné preteky na svete – 3100 míľ (3100 Mile Self-Transcendence Race).

https://www.youtube.com/watch?v=uwp54U3Kkq0

Beh 2 míle v areáli kúpaliska Kuchajda v Bratislave

Beh s niekoľkoročnou tradíciou, ktorý organizuje Sri Chinmoy Marathon Team. Získal si svoju popularitu, čoho dôkazom je aj hojná účasť registrovaných bežcov (štandardne okolo 100). Registrácia je bezplatná.

Viac informácii: 

https://www.bratislavameditacia.sk/beh-2-mile-na-kuchajde/

https://cs.srichinmoyraces.org/beh-2-m%C3%ADle-bratislava

6 / 12 hodinový beh v Nitre

Beh na 6 hodín, 12 hodín a 100 km. Beh prebieha v mestskom parku na Sihoti v Nitre. Za roky svojej existencie si toto podujatie vybudovalo veľmi dobré meno, hlavne pre svoju dokonalú organizáciu a výbornú atmosféru. Tento beh je držiteľom certifikátu kvality od Svetovej ultrabežeckej asociácie „IAU Bronze Label“. 

Viac informácii: 

https://cs.srichinmoyraces.org/612h-nitra

https://www.youtube.com/watch?v=1iQmJErkizM

PEACE RUN – Mierový beh

Peace Run (Mierový beh) je najdlhší štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorý prechádza cez viac ako 140 krajín sveta. Jeho poslaním je prekonávať kultúrne a náboženské hranice medzi jednotlivými národmi, ľuďmi alebo hranice v nás samých. Je inšpiráciou k hľadaniu toho, čo nás spája, čo v skutočnosti vyjadruje slovo „mier“ a ako ho môže každý z nás v bežnom živote napĺňať.

Viac informácii: 

http://www.peacerun.org/

https://www.bratislavameditacia.sk/odstartoval-europsky-beh-peace-run/

 

https://www.youtube.com/watch?v=py0TByktiaU

3100 míľový beh New York

Sri Chinmoy Self-Transcendence 3100 Mile Race

Vedeli ste, že takýto extrémne dlhý závod existuje? 3100 míľový beh, ktorý sa absolvuje v New Yorku, je úzko spätý s našou duchovnou cestou. Jeho zakladateľom je totiž Sri Chinmoy. Denne musia zvládnuť  minimálne 96 km, aby dokázali preteky absolvovať v časovom limite 52 dní. Každé ráno o 6:00 musia byť na štarte v newyorskej časti Queens a nasledujúcich 18 hodín, do polnoci, krúžia na asi 800 m okruhu okolo strednej školy Thomasa Edisona. Na ceste ich sprevádzajú extrémne horúčavy, bežne až 35°C s vysokou vlhkosťou, dážď, vietor a nedostatok spánku, čo toto podujatie robí najťažším na svete.

Viac informácii: 

https://3100.srichinmoyraces.org/

https://www.bratislavameditacia.sk/rozhovor-s-drzitelkou-svetoveho-rekordu/

https://www.youtube.com/watch?v=s5q8uw0Co3M

ZDIEĽAŤ