Prednášky a koncerty
Sri Chinmoy Centrum na Slovensku organizuje koncerty a prednášky vo vybraných mestách. Na tieto podujatia pozývame rôznych zaujímavých hostí, ktorí sa venujú pravidelnej meditácii a duchovnému životu a ktorí veríme, že majú čo ponúknuť účastníkom prednášok. A to nielen v podobe zážitku z pútavého rozprávania, ale aj informácií o tom, ako sa dá meditácia a duchovný život skĺbiť s moderným, západným spôsobom života. Na koncertoch si môžete vypočuť hudbu, ktorú zložil Sri Chinmoy, v tradičnom aj modernom prevedení, v podaní interpretov, ktorí nasledujú jeho filozofiu. Po koncertoch a prednáškach zvyčajne nasleduje niekoľkotýždňový kurz meditácie. Všetkým záujemcom, ktorí by takýto kurz chceli absolvovať, odporúčame zúčastniť sa na prednáške alebo koncerte, na ktorých môžu zažiť dotyk duchovnosti a stretnúť ľudí, ktorí meditáciu zaradili do svojho každodenného života.

Sri Chinmoy odohral v rokoch 1984 až 2007 takmer 800 koncertov povznášajúcej meditatívnej hudby. Výkon a krása hudby Sri Chinmoya priniesli tisíckam ľudí po celom svete zážitok pokoja a radosti.

Prvý veľký mierový koncert Sri Chinmoya sa konal v marci 1984 v Hamburgu v Nemecku. Jeho najväčší koncert sa konal v Molson Centre v Montreale v Kanade s účasťou 19 000 ľudí. Sri Chinmoy hral na prestížnych miestach, ako napríklad Carrousel du Louvre v Paríži, Royal Albert Hall v Londýne, či Carnegie Hall v New Yorku.

Medzinárodný hudobný projekt Songs of the Soul nadväzuje  na koncertnú tradíciu Sri Chinmoya, pre ktorého bola hudba kľúčom k vnútornému tichu. Podobne ako jeho koncerty, i Songs of the Soul nie sú iba vonkajším predstavením, ale je to predovšetkým vnútorný zážitok, zdieľaný s publikom. Na jednom pódiu sa stretáva niekoľko desiatok hudobníkov, ktorí hrajú hudbu Sri Chinmoya v tradičnom, ale i modernom prevedení. Songs of the Soul je príležitosť ponoriť sa na chvíľu do sveta vnútornej harmónie, radosti a mieru. 

Viac informácii o tomto projekte nájdete na stránkach http://www.songsofthesoul.com