• Home
  • Koncerty meditačnej hudby

Koncerty meditačnej hudby

Koncerty meditačnej hudbySri Chinmoy Centrum na Slovensku organizuje koncerty meditačnej hudby, kde si môžete vypočuť hudbu, ktorú zložil Sri Chinmoy, v tradičnom aj modernom prevedení, v podaní interpretov, ktorí nasledujú jeho filozofiu.
Po koncertoch a prednáškach zvyčajne nasleduje niekoľkotýždňový kurz meditácie. Všetkým záujemcom, ktorí by takýto kurz chceli absolvovať, odporúčame zúčastniť sa na prednáške alebo koncerte, na ktorých môžu zažiť dotyk duchovnosti a stretnúť ľudí, ktorí meditáciu zaradili do svojho každodenného života.

Sri Chinmoy odohral v rokoch 1984 až 2007 takmer 800 koncertov meditatívnej hudby. Výkon a krása hudby Sri Chinmoya priniesli tisíckam ľudí po celom svete zážitok pokoja a radosti.

Prvý veľký mierový koncert Sri Chinmoya sa konal v marci 1984 v Hamburgu v Nemecku. Jeho najväčší koncert sa konal v Molson Centre v Montreale v Kanade s účasťou 19 000 ľudí. Sri Chinmoy hral na prestížnych miestach, ako napríklad Carrousel du Louvre v Paríži, Royal Albert Hall v Londýne, či Carnegie Hall v New Yorku.

„Keď hráme oduševnenú hudbu, psychickú hudbu, okamžite sa prenesieme do najvyššej sféry vedomia. Keď hráme oduševnenú hudbu, dostávame sa vysoko, vyššie, najvyššie. Pri každom hraní oduševnenej hudby získavame inšpiráciu a radosť. Hudba môže v okamihu pozdvihnúť naše vedomie.“

Sri Chinmoy

Sri Chinmoy cítil, že hudba je univerzálny jazyk, s ktorým sa môže stotožniť každý. Povzbudzoval nás, aby sme zaradili spev do každodennej meditačnej praxe, robili úpravy jeho meditačných piesní a bezplatne ich hrali na koncertoch po celom svete.

https://www.youtube.com/watch?v=tCvNW0rKSpUhttps://www.youtube.com/watch?v=rCf8uVMwO6M

[player id=’9860′]
Flauta: ideálny doplnok k meditácii

[player id=’9876′]
Esraj: severoindický hudobný nástroj

Medzinárodný hudobný projekt Songs of the Soul nadväzuje  na koncertnú tradíciu Sri Chinmoya, pre ktorého bola hudba kľúčom k vnútornému tichu. Podobne ako jeho koncerty, i Songs of the Soul nie sú iba vonkajším predstavením, ale je to predovšetkým vnútorný zážitok, zdieľaný s publikom. Na jednom pódiu sa stretáva niekoľko desiatok hudobníkov, ktorí hrajú hudbu Sri Chinmoya v tradičnom, ale i modernom prevedení. Songs of the Soul je príležitosť ponoriť sa na chvíľu do sveta vnútornej harmónie, radosti a mieru. 

Viac informácii o projekte Songs Of the Soul nájdete na stránkach:
http://www.songsofthesoul.comhttps://www.youtube.com/watch?v=qbWLM_gacS0https://www.youtube.com/watch?v=z0Y6rzqsWG0
Aktuálne podujatia
Kurzy
Prednášky
Šport
Výstavy

ZDIEĽAŤ