Image

Jeden odkaz, ktorý by mal vedieť celý svet

Pozrite si prosím video rozhovor, ktorý bol natočený niekoľko mesiacov predtým, ako Sri Chinmoy opustil tento svet.

Moderátor sa pýta Sri Chinmoya, aký odkaz by chcel povedať každému jednému človeku na tomto svete, ak by mal tú možnosť. Nech sa páči, jeho odpoveď nájdete v nasledujúcom videu (video je v angličtine, so slovenskými titulkami).

Ak existuje jedna vec, ktorú by ste chceli svetu povedať, viem, že ste precestovali celý svet, prednášali ste, ale ak by túto správu, toto video mohol vidieť každý človek na planéte, čo by ste chceli, aby od vás  počuli? Akú vibráciu by ste im práve teraz poslali?

Je to veľmi jednoduché a zároveň veľmi ťažké zhrnúť do jednej správy. Každý jednotlivec sa musí pokúsiť cítiť, že on alebo ona je jedinečným snom Boha. Ak mám pocit, že som jedinečný sen Boha potom by som sa mal snažiť ako najlepšie viem. Vo všetkom. Pretože v tom čase som spojený s Bohom, s mojim vnútorným Pilotom. On sníva o mne, skrze mňa. A ja som Jeho sen. Či mám päť rokov alebo osemdesiat. Jediné, na čo musíme  myslieť je, že sme deti v Božom srdci, v srdci Božieho stvorenia. Boh sa na nás pozerá vo svojej záhrade srdca. Pozerá sa na nás, ako hráme jeho skutočnú hru, ako jeho kvetiny, tak veľa, nespočetne veľa kvetín. Sú to všetko ľudské bytosti. Takže moja filozofia, ak vám môžem povedať o mojom spôsobe života v jednej vete:

Milujte Boha, slúžte Bohu. Milujte Boha, milujte Boha – Stvoriteľa, milujte Boha – Stvorenie, rovnako. Milujte Boha – Stvoriteľa, Milujte Boha – Stvorenie rovnako. Potom Boh bude povinný byť nami potešený. Nemôžeme ich od seba oddeliť. Stvoriteľ a Stvorenie musia ísť ruka v ruke. Milovať Boha – Stvoriteľa, slúžiť Bohu – Stvoreniu.Potom budeme môcť naplniť Boha jeho vlastným spôsobom.

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Zanechaj svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.