Image

Historické zábery

Vzácne historické zábery z roku 1975, ktoré nám ukazujú slávnostný pochod a koncert, ktorý sa konal pri príležitosti 10.000 namaľovaných Jharna-Kala malieb.

Jharna-Kala odráža spontánnu fontánu tvorivosti, ktorú autor prežíva v meditácii a ktorú potom vyjadruje a odhaľuje v neobyčajnom množstve obrazov použitím rôznych techník. Jeho diela odrážajú jeho meditatívne vízie. Sú to kresby a akrylové maľby, väčšinou v jasných tónoch, ktoré vznikajú rýchlo a spontánne. Farby nanáša kúskami vaty, tvarovanými špongiami, štetcami a inými nástrojmi, ktoré si sám upravuje.

Na záberoch môžete vidieť dvoch velikánov hudby. John McLaughlin (Mahavishnu) a Carlos Santana (Devadip). Tieto amatérske zábery a snímky nám prinášajú obraz legendárneho obdobia, ktoré z prvej ruky zažili obyvatelia vtedajšieho New Yorku. Hovoria nám niečo významné o tom, kto títo ľudia boli, čomu verili, čo robili a ako to všetko vyzeralo.

Sprievod sa konal 8. marca 1975 a bol zakončený v Central Parku koncertom. Ľudia tam mohli zažiť hmatateľný pocit radosti, ktorý je ťažké opísať slovami, ale je viditeľný v tomto videu.

Na druhom videu je pieseň Jharna-Kala v podaní famózneho Carlosa Santanu.


ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Zanechaj svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.