Image

Aprílové slávnosti

13. apríla 1964 prišiel Sri Chinmoy, vo veku 32 rokov, do New Yorku z Indie. Sri Chinmoy prišiel na Západ, aby slúžil ľuďom a hľadajúcim, ktorí sa zaujímajú o meditáciu a duchovný život. Počas svojho života Sri Chinmoy cestoval po celom svete a ponúkal koncerty, prednášky a meditácie. Ľudia, ktorí sa jeho filozofiou inšpirovali, založili meditačné centrá Sri Chinmoya v krajinách po celom svete.

Počas svojej doby na Západe bol Sri Chinmoy plodný v mnohých oblastiach, ktoré ukazovali, ako môže byť dávna spiritualita spojená s modernou dynamikou.

13. apríla 2018 uplynie 54 rokov od príchodu Sri Chinmoya do západného sveta. Každoročne sa pri tejto príležitosti konajú aprílové slávnosti v New Yorku, kedy sa žiaci Sri Chinmoya z celého sveta stretávajú na „Aspiration ground“ v newyorskej časti Jamaica, kde Sri Chinmoy počas svojho života na západe býval. Oslavujú príchod svojho učiteľa tichou meditáciou, športovými podujatiami, spevom, či divadelnými hrami.

Pozrite si krátky dokument o rannom živote Sri Chinmoya (slovenské titulky)

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Zanechaj svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.